Vi hjelper deg med
- Servering
- Møtemat
- Underholdning
- Vakthold
- Overnatting
- Lys, lyd og multimedia
Hvorfor velge Grieghallen til alt fra konferanse til festarrangement?
Nyrenoverte Grieghallen har flotte lokaler for alle typer arrangementer.
Her kan du leie møterom, konferanselokaler, selskapslokaler og messelokaler-
midt i Bergen sentrum, med enkel parkering og hoteller i umiddelbar nærhet.
Grieghallens store mangfold og fleksibilitet setter oss i stand til å gjennomføre lokale, nasjonale og internasjonale arrangementer. Vi er Bergens største konferansesenter med 13 møterom, godt egnet til å arrangere dagsmøter, konferanser, kongresser, messer og kick off. Her ligger alt til rette for å kombinere møtet eller konferansen med kulturelle aktiviteter og underholdning. Grieghallen er et levende kulturhus som kommer til å sette sitt preg på ditt arrangement.
Du kan leie Dovregubbens Hall på 3500 kvadratmeter til for eksempel en reiselivsmesse, boligmesse eller varemesse, og Edvard Griegs Plass på 5000 kvadratmeter til stående eller sittende utekonserter. Grieghallen har lokaler som passer for alle typer konserter og forestillinger, i tillegg til selskapslokaler.
Både publikum og kunder setter også stor pris på våre store foajèer og mingleområder.
Grieghallen ligger midt i Bergen sentrum, fem minutters gange fra Bergen Jernbanestasjon og Bergen Busstasjon, ti minutter fra Fisketorget og et lite kvarter fra Fløibanens nedre stasjon. Det er lett å komme seg til Grieghallen, og du har kort avstand til byens mange attraksjoner. Under Edvard Griegs Plass er det i tillegg parkeringsanlegg med plass til 420 biler.
I 2016 avsluttet Grieghallen et fornyingsprosjekt til 270 millioner kroner. Dette inkluderte blant annet solide oppjusteringer av de to største konsertlokalene. Peer Gynt-salen ble totalrenovert, med nytt amfi og scenetårn, og Griegsalen fikk nytt scenegulv, fornyet auditorium og oppgradert sceneteknologi. Grieghallens avtale med et av Nordens fremste video- lys- og lydselskap garanterer bruk av det nyeste av teknisk utstyr, med høy kvalitet på både tjenester, personell og tekniske løsninger.
Vår visjon er å skape unike opplevelser – i hjertet av Bergen. Vår profesjonelle stab sørger alltid for høy kvalitet på alle tjenestene vi leverer. Vi har lang erfaring med arrangementer, og hos oss får du en prosjektleder som sammen med våre samarbeidspartnere følger hele prosessen fra planlegging til gjennomføring. Vi kan skaffe til veie alt innen moderne videoteknikk, lyd og lys, og har også lang erfaring med mat og drikke til alle typer arrangementer, fra enkel servering til gourmetmåltider for store selskaper.
Våre undersøkelser viser at vi scorer høyt på kundetilfredshet. Grieghallen ble i 2018 nominert som en av topp 10 i kategorien Attractions and Experiences (HSMAI).