Dette er den nye Peer Gynt-salen

Etter en omfattende renovering er Peer Gynt-salen i Grieghallen blitt en perle for både konferanser og konserter. Med sin sentrale beliggenhet i hjertet av Bergen er den det perfekte stedet for bedriftens neste kick-off eller faglige samling.

Peer Gynt-salen kan raskt tilpasses ulike typer arrangementer, fra mindre møter til store konferanser med opptil 700 deltakere. Karrieredagen, som har valgt Grieghallen som fast samarbeidspartner, er svært fornøyd med lokalene.

– Vi er rett og slett storfornøyde. Vi føler at Grieghallen er som et naturlig sentrum midt blant høyskoler og Universitetet i Bergen. Den er lett tilgjengelig for alle, sier Martine Eggen, NHH-student og leder for gruppen som arrangerer Karrieredagen i Springbrettet.

FORNØYD: Martine Eggen fra Springbrettet mener Grieghallen og Peer Gynt-salen er X-faktoren når en konferanse, et kick-off eller Karrieredagen skal arrangeres. Foto: Schibsted Partnerstudio

Majestetisk bygg

Karrieredagen tiltrekker seg rundt 3000 studenter og 76 utstillere fra private og offentlige virksomheter som ønsker å ansette nye kloke hoder. Peer Gynt-salen brukes flittig til ulike arrangementer under Karrieredagen.

– Dessuten er de ansatte i Grieghallen helproffe og hjelper oss til å gjøre dette til en suksess år etter år. Vi kan ikke la være å si at det er fantastisk fint her. Det er et majestetisk bygg med fine lokaler som har alt vi trenger både til foredrag og bedriftspresentasjoner.

Salgs- og markedssjef i Grieghallen, Lisbeth Mundheim Hofstad

Trygghet og profesjonalitet

Grieghallen har høy kundetilfredshet, noe som gjør det til et trygt valg som samarbeidspartner.

– Våre erfarne prosjektledere følger deg fra A til Å og sikrer at arrangementet ditt blir gjennomført slik du ønsker med høy kvalitet i alle ledd, sier Lisbeth Mundheim Hofstad, salgs- og markedssjef i Grieghallen.

For å levere et kvalitetsprodukt har Grieghallen knyttet til seg noen av landets beste samarbeidspartnere: CT Creative Technology leverer alt av teknisk utstyr og kompetanse, mens De Bergenske Servering står for matopplevelsen.

Les mer om lokalene i Grieghallen

En nylig gjennomført befolkningsundersøkelse utført av Respons Analyse viser at Grieghallen har et svært godt omdømme blant bergensere. Hele 98 prosent av befolkningen kjenner Grieghallen. Undersøkelsen viser også at 78 prosent oppgir at de kjenner til eller har hørt om Peer Gynt-salen.
 

Peer Gynt-salen og foajeer er blitt oppgradert for 12 millioner kroner. Det har konsertpublikummet fått merke. Konsertgjenger Anders Hjelmaas og artist og låtskriver i Ephemera, Christine Sandtorv, er svært fornøyd med satsingen i Grieghallen Foto: Schibsted Partnerstudio

En konsertarena i toppklasse

Et av Peer Gynt-salens store fortrinn er det oppgraderte lydanlegget som gir konsertpublikummet perfekt lyd.

– Jeg synes det har blitt kjempebra. Det er god plass der inne og det gir god stemning. Inntil nylig var jeg ikke klar over at de hadde en så fantastisk intimscene i Grieghallen. Dette stedet kan jeg virkelig anbefale, sier en imponert Anders Hjelmaas, som nylig besøkte Peer Gynt-salen for en konsert.

Også artisten Christine Sandtorv, som selv har spilt i Grieghallen flere ganger, er begeistret for oppgraderingen:

– Jeg synes det er veldig bra med en oppgradert Peer Gynt-sal fordi vi trenger sånne scener i Bergen, sier Sandtorv som er låtskriver i Ephemera og soloartist med flere barneplater på samvittigheten.

– Jeg spilte selv der for noen år siden, og jeg synes virkelig det er viktig at vi satser på Grieghallen som Bergens storstue.

Blir ikke mer sentralt

En av de største fordelene med Peer Gynt-salen i Grieghallen er den sentrale beliggenheten midt i Bergen sentrum.

– Det blir jo ikke bedre enn det. Perfekt plassering, enkelt å komme seg til, og ikke minst enkelt å komme seg videre til neste stoppested i sentrum, understreker konsertgjenger Hjelmaas som slår fast:

– Dette er blitt den beste konsertarenaen i byen.

Sjekk mulighetene

 

Peer Gynt-salen kan brukes til det meste: konserter, konferanser og kick-off. Foto: Cecilie Bannow

En sal for alle

Peer Gynt-salen i Grieghallen har gjennomgått en omfattende renovering til 12 millioner kroner.

– Nå er Peer Gynt blitt en liten perle i Grieghallen, sier Hofstad som stolt kan slå fast:

– Dette er blitt en sal for alle enten du skal ha kick-off med bedriften din, arrangere en konferanse eller nyte en konsert sammen med andre publikummere.

Lokale samarbeid og bærekraft

Bærekraft har stått sentralt i renoveringen av Peer Gynt-salen.

– I Grieghallen tenker vi på bærekraft i alle små og store beslutninger, og dette prosjektet har absolutt vært en av de store. Vi ønsket å gjøre oppgraderingen på en så bærekraftig måte som praktisk mulig, sier Hofstad og legger til:

– Det som virkelig gjør Grieghallen unik, og gir konferansen eller eventet ditt et helt særegent preg, er kombinasjonen av å være både kulturarena og konferansesenter i verdensklasse. Du får også en bevertning og service som er skreddersydd for akkurat deg. Jeg anbefaler også sterkt et konsertbesøk i Peer Gynt-salen.

 

Ta kontakt med oss

 

 

Annonsørinnhold produsert av Schibsted Brand Studio for Grieghallen